03 listopada 2006

Manipulacja czy ignorancja (część druga)

Dyskusja o ordynacji trwa, wyrok Trybunału już dziś, a nasi lokalni kandydaci nadal manipulują. Tym razem do tablicy wezwany zostaje Rafał Kubacki. Wcześniej członek Samoobrony, ale skoro tam pierwsze skrzypce już grają, chce zostać szefem Wrocławia pod szyldem PSLu. I co takiego nam ten Pan obiecuje?

„Szybka kolej miejska, tramwaje wodne i zrównanie cen biletów na autobusy pospieszne i normalne”

No i znowu mamy pomysł kolejki. Genialne! Skoro tyle osób o tym mówi, to może warto byłoby taką kolejkę zrobić? Tylko co z PKP? Zajęte budową stacji we Włoszczowej nie jest zainteresowane dzierżawą torów. Ale co tam, temu prezydentowi na pewno uda się to, czego się nie udało poprzednim. O tramwajach wodnych też już słyszałem, tak samo jak o tym, że brakuje dla nich przystani, a pod Mostem Pokoju żeglować można tylko w jednym miejscu, więc zakorkowałaby się nam rzeka. Podsumowując: pomysł dobry, tylko może by tak jakieś konkrety Panie Rafale?

O sali koncertowej na placu Wolności:
„Jej budowa to 200 mln złotych, a roczny koszt utrzymania razem z dużą orkiestrą to kolejne 20 mln zł. Za te same pieniądze otworzyłbym sieć barów mlecznych dla najuboższych, z obiadami za 2,80 lub 3,80 zł”

Komentarz zbędny. Może warto tylko dodać, że koalicja zniosła dopłaty do barów mlecznych. Na złość Kubackiemu. To może nie bary mleczne, tylko jarmark na placu Wolności zrobimy? Tak, aby kupcy mieli gdzie swoje stragany rozłożyć?

„Prezydent Rafał Dutkiewicz nie dotrzymał obietnicy i nie wspiera wrocławskich kupców - uważa jego konkurent w wyścigu o fotel prezydenta miasta Rafał Kubacki popierany przez PSL. Dodał, że urzędnicy zamiast wskazywać miejsca, gdzie kupcy mogliby sprzedawać swoje towary, likwidują targowiska (…) Jako przykład wskazał likwidację targu na placu Grunwaldzkim.”

Nieważne, że kupcy wiedzieli o likwidacji od dawna. Nieważne, że nic nie zrobili w celu zabezpieczenia swojej działalności. Nieistotne, że syf w środku miasta nie przystoi. Ważne, że Dutkiewicz nie dotrzymał obietnicy, bo im tego syfu w inne, bardziej reprezentacyjne miejsce Wrocław nie przeniósł . Najlepiej na swych plecach.

Brak komentarzy: